fbpx

Головна | Блог | “А в мене вподобайок більше”: Як і про що пишуть київські депутати в Facebook

Про що пишуть депутати у своєму Facebook
14 Червня 2018
“А в мене вподобайок більше”: Як і про що пишуть київські депутати в Facebook

Нещодавно Asper Consultants публікували авторський рейтинг ефективності депутатів Київської міської ради. Сьогодні ми вирішили детально проаналізувати “соціальні обличчя” першої десятки народних обранців з рейтингу.
Про що, як та для кого пишуть найефективніші депутати Київради у своєму особистому профілі Facebook?

ЮРІЙ СИРОТЮК

 
Юрій Сиротюк в мережі Facebook - дослідження Asper Consultants
 
Кредо сторінки: “Соціальний холерик”.
 
Майже 5000 друзів політика іноді по 4 дні поспіль не можуть дочекатися від пана Сиротюка ні слова. А потім він радує своїх підписників, видаючи по 5 постів за день.
 
Соціальність: Поки пан Юрій мовчить в соціальній мережі, він з’являється на відео та світлинах своїх друзів та однопартійців кілька разів на день. Саме тому складається враження, що в депутата у добі 40 годин, а не 24. От він і встиг і на Київраді побувати, і кульки школярам подарувати, і статтю в одному з видань видати.
 
Головні теми: Пише депутат, не відступаючись від принципів ВО “Свобода”: тут тобі і боротьба за традиційну родину, і вітання з днем народження ветерана ОУН УПА, і боротьба проти русифікації. Основним джерелом перепостів в профілі користувача залишається саме офіційна сторінка ВО “Свобода”.
 
Сприйняття: Так як пан Юрій рідко пише розгорнуті авторські пости, а частіше шейрить без коментарів або додає доволі загальні фрази, політик так і лишається кам’яною брилою, позбавляючи себе живого образу. Загострює проблему ще й вкрай нечаста комунікація із підписниками.
 

СЕРГІЙ ГУСОВСЬКИЙ

 
Сергій Гусовський в мережі Facebook - дослідження Asper Consultants
 
Кредо сторінки: Рідко і мітко.
 
Такий козир сторінки Сергія Гусовського у Facebook. Схоже, пан Сергій знає, що якість важливіша за кількість.
 
Соціальність: На чужих фото та в чужих постах Сергій Гусовський “світитися” не любить. Відповідає своїм дописувачам теж нечасто – в основному, лише на позитивні коментарі. На заклики про допомогу не реагує практично ніколи. Хоч електорат і бачить в ньому борця проти незаконних забудов.
 
Головні теми: Тут немає популістичних постів типу “Вітаю з днем працівника харчової промисловості. Ми зробимо все, щоб підняти галузь!”. Профіль пана Гусовського достатньо естетичний та лаконічний. Найпопулярніша тема останніх місяців – збереження знахідки на Поштовій площі та створення там музею. Але при цьому, політик не забуває зайвий раз зробити безкоштовну рекламу своїх колишніх ресторанних закладів. Робить це невимушено, тому така нативна реклама виглядає тут доволі органічно.
 
Сприйняття: Загалом, хай сторінка народного обранця і виглядає дещо пустоватою, проте контент на ній якісний – змістовний, цікаво поданий та читабельний. Однак, повна відсутність реакції на запити із проблемами киян дещо дивує. Звісно, депутат Київради працює не на запит через коментарі в соцмережі. Та мінімальний фідбек додав би не лише в карму, але і в рейтинг.
 

ІГОР МІРОШНИЧЕНКО

 
Facebook Ігоря Мірошниченко - дослідження Asper Consultants
 
Кредо сторінки: За мене скажуть інші.
 
Соціальність: Підписникам та друзям цього слуги народу дістаються, в основному, пости, в яких політика відмічено, але де напряму він фігурує далеко не завжди. Періодично відповідає на коментарі.
 
Пан Ігор любить “стрімити”: можливо, він знає, що Facebook Live надсилає автоматичне сповіщення підписникам, коли користувач виходить в прямий ефір. А, можливо, просто йому подобається цей тип постів. В будь-якому разі, великого залучення аудиторії це формат не приносить – відео переглядають 600-800 користувачів, коментарі лишають і того менше – не більше десятка.
 
Головні теми: незаконні забудови, благоустрій Дарницького району і… дитячий конкурс краси “Маленькі міс Дарниці”, яким опікується депутат.
 
Сприйняття: Facebook Live – чудовий інструмент, яким політики, на жаль, користуються не так вже й часто. І це видає у народному обранці людину, яка не читає з папірця під час ефіру на ТБ. Але хаотичний постинг та забагато відміток просто змушують “проскролити” профільі швидше закрити його.
 

ІЛЛЯ САГАЙДАК

 
Facebook Іллі Сагайдака - дослідження Asper Consultants
 
Кредо сторінки: Треба жити із посмішкою.
 
Сторінка Іллі Сагайдака – це портал до іншого Києва. Тут немає скандальних забудов, проблем ЖКХ і репостнутих відео з Київради зі збентеженими (і сонними) обличчями інших чиновників.
 
Соціальність: Попри те, що законотворчої діяльності на сторінці депутата практично не знайти, підписники Іллі Сагайдака з прихильністю ставляться до його постів, тим більше, до родинних фото. Чужі дописи, де він був би відмічений, на його сторінці майже не трапляються. Коментувати дописи пана Сагайдака мають можливість лише друзі. Що не пожвавлює фідбек на його пости – вони набирають до 10 коментарів.
 
Головні теми: Про роботу тут депутат майже не говорить. Іноді може показати свою вишиванку в Київраді або групове фото з норвезькими колегами. Але про свою діяльність мовчить.
 
Сприйняття: Пан Ілля подорожує, бере участь у марафонах і робить красиві фото на дахах Києва. Власне, таке обличчя і хотілося б бачити молодому столичному електорату. Молоді хочеться, аби їх не заганяли в кут проблемами, а демонстрували, що навіть при цих проблемах Київ продовжує жити і розвиватися. Та комунікаційно ефективним профіль не назвати.
 

СЕРГІЙ АРТЕМЕНКО

 
Сергій Артеменко в мережі Facebook - дослідження Asper Consultants

 

Кредо сторінки: Звітувати не перезвітувати.
 
Є депутати, яким хочеться прочитати лекцію із користування Facebook. Першою темою стало б “Чому не варто перепощувати дописи, в яких вас відмітили і які і так вже з’явились на вашій сторінці та у стрічках ваших друзів”.
 
Соціальність: Справи народного обранця можна помітити не лише завдяки його звітам, але й через пости, в яких його відмічають. Це одна з небагатьох сторінок, яка дійсно дозволяє киянам спілкуватись зі своїм обранцем. Бо здебільшого пан Сергій відкликається на коменти навіть незнайомих людей. Результатом чого стає, наприклад, адресний дорожній ремонт в столиці.
 
Головні теми: Сторінка Сергія Артеменка – це збірка багатьох депутатських штампів. Останні дзвоники, чергові привітання зі святами, звіти, де депутат пише про себе в третій особі (“Артеменко С. взяв участь…”). Здебільшого, це звіти по благоустрою лівого берега Києва.
 
Сприйняття: При всій діяльності депутата, дуже прикро, що Facebook пана Артеменка не має відповідного вигляду. Та, попри це, він прямо виконує свою ціль – інформує громаду, збирає думки та дозволяє політику чути і бути почутим.
 

ВІКТОРІЯ МУХА

 
Facebook Вікторії Мухи - дослідження Asper Consultants
 
Кредо сторінки: Культурне життя Києва.
 
Соціальність: Писати про себе пані Вікторія дозволяє буквально кільком іншим користувачам (або принаймні бачити написане у своїй хроніці). І здебільшого представникам Департаменту культури КМДА. Депутатка ніколи не репостить, надаючи перевагу тому, аби написати самій.
 
Головні теми: Як і чимало її колег, пані Вікторія на своїй сторінці супроводжує тему Гостинного двору. Театри, виставки, відкриття культурних заходів – відчути, що арт-життя в Києві вирує можна завдяки профілю Вікторії Мухи. Зрідка тут трапляються і крамольні фото з пенсіонерами і дітьми, лінійки і відкриття садочків. З іншого ж боку, це теж результати діяльності, чи не так?
 
Сприйняття: Чи не найщиріший особистий профіль серед всіх депутатів належить саме пані Вікторії. Бо читаючи її дописи про культуру, відчувається, що це справжнє захоплення депутатки. Як і відкриття садочків.
 

МИХАЙЛО БУДІЛОВ

 
Facebook Михайла Буділова - дослідження Asper Consultants
 
Кредо сторінки: Молода кров.
 
Соціальність: Михайло Буділов на коментарі відповідає рідко, але часто дає відповідь на конкретні питання громади свого округу. Сторонніх постів на його сторінці небагато. Та це радше плюс, бо дозволяє користувачам бачити контент самого депутата.
 
Головні теми: Пише пан Буділов про літній кінотеатр на Лісовій, створений за його підтримки. Вітає жінок і бабусь квітами на вулицях в День матері. Звітує про зустрічі із виборцями та благоустрій на окрузі.
 
Сприйняття: Михайло Буділов не встиг заявити про себе раніше як телеведучий чи ресторатор. Тому така кількість вподобань реальне досягнення. На його сторінці – не просто фото-відео з чергової сесії Київради чи перепости звітів однопартійців. Пан Михайло не лінується наповнювати свою сторінку фото та хорошими текстами.
 

ОЛЕГ ПЕТРОВЕЦЬ

 
Олег Петровець в мережі Facebook - дослідження Asper Consultants
 
Кредо сторінки: Життя крізь телевізійні ефіри.
 
Соціальність: Олег Петровець практично ніколи не розміщає у своїй хроніці чужі пости зі своєю відміткою. І доволі рідко відповідає на коментарі. А анонсує його ТБ-ефіри завжди одне й те ж фото.
 
Головні теми: Депутат іноді публікує звіти своєї діяльності у Київраді. Але, певно, думками вже у Верховній Раді. Бо чимало дописів і телевізійних ефірів (якими ділиться з підписниками) присвячує загальнонаціональним темам і темі міжнародних відносин.
 
Сприйняття: Його сторінка могла б виглядати цілком інакше, якби обранець не так часто ділився посиланнями на ефіри із собою. Або, принаймні, потезово розкривав у тексті до посилання ідею свого виступу. При всій систематичності ведення своєї FB-сторінки, Олег Петровець стає жертвою посилань. Можливо, законотворча діяльність забирає у політика більше часу, ніж фейсбучний креатив.
 

ВОЛОДИМИР ПРОКОПІВ

 
Facebook Володимира Прокопіва - дослідження Asper Consultants
 
Кредо сторінки: Ньюзмейкер Київради.
 
Соціальність: Якщо ви відвідаєте сторінки Facebook інших депутатів, то бодай кілька постів за останній час там буде від Володимира Прокопіва. Він любить тегати, але не бути затеганим. І вкрай рідко відповідає на коментарі. Ба, більше – можливість коментувати дописи він залишив лише своїм FB-друзям. Тим, хто до цього переліку не потрапив завоювати увагу точно не вдасться.
 
Головні теми: Пише секретар Київради на дійсно актуальні теми, поширюючи схеми і дати перекриття доріг у Києві, цікаву інфографіку та свіжу інформацію рішень Київради.
 
Сприйняття: Сторінка Володимира Прокопіва виглядає живою, але подача інформації не змушує зачитуватися його дописами. Забагато бюрократії, яка далеко не завжди розказана простою мовою.
 

ОЛЕКСАНДР ХАРЧЕНКО

 
Facebook Олександра Харченка - дослідження Asper Consultants
 
Кредо сторінки: Недооцінка.
 
Соціальність: Олександр Харченко теж надає перевагу власним постам, а не відміткам. Коментарі на його сторінці відкриті для всіх охочих висловитись. Та охочих не так багато.
 
Головні теми: Пан Харченко не лінується розповідати про свою діяльність. Іноді не лінується навіть по кілька разів на день. Тут і “стріми” із засідань Київради, і баталії з “Нафтогазом”, і обговорення просто гострих тем життя країни, і фото з пробігів.
 
Сприйняття: Попри те, що пан Олександр теж грішить звітами з відкриття дитячих садків, це один з небагатьох політиків, в якому не сумніваєшся, що авторство кожного посту належить не піарнику, а саме йому. Та все ж ефективність доволі низька. Не виключено, що користувачі Facebook ще не встигли оцінити соціальний профіль депутата. А можливо, час шукати нові форми спілкування.

 


Проаналізувавши всі сторінки лідерів Рейтингу ефективності, мусимо зазначити. Першочергово для киян має значення рівень готовності депутата спілкуватися. Принаймні, коментарями. Також велике значення має не просто нагнітання проблеми, а демонстрування шляху її вирішення. І постійне нагадування, що “депутати теж люди”. Не з напівмертвими сторінками в Facebook, які ведуть помічники.
 
Нав’язливі ефіри анонсів не просто не зганяють глядачів до екранів телевізорів, але й відганяють їх від екранів телефонів та комп’ютерів.
 
Традиційно, народний обранець – це не ретранслятор чужих думок. Він сам лідер думки. І користується кожною можливістю, аби демонструвати це. В тому числі, у соціальних мережах.
 
Битва за електорат ведеться не з бордів, наметів та листівок у поштових скриньках. І чим швидше це зрозуміють українські політики, тим швидше почнуть працювати на громаду всіма доступними способами. Навіть через мережу Інтернет.

 

Автор: керівник аналітичного відділу Asper Consultants, Катерина Зінов’єва
 

Читайте блог Asper Consultants в Telegram