fbpx

Головна | Блог | Приватизація державного/комунального майна в кілька простих кроків

Як приватизувати майно
4 Червня 2018
Приватизація державного/комунального майна в кілька простих кроків

В березні набув чинності новий Закон України “Про приватизацію державного і комунального майна”, ухвалений Верховною Радою ще у січні. На перший запит від клієнта, який зацікавився новими можливостями, не довелось чекати довго.
Тож, сьогодні хочемо розказати вам в деталях, як відбувається процес приватизації.

ЩО НОВОГО?

 
 
Новий Закон пропонує низку новацій, які всерйоз полегшують процес приватизації. Зокрема, об’єкти розподілені на дві групи – об’єкти малої приватизації та об’єкти великої приватизації.
 

Майно з першої групи розпродається за допомогою відкритого інтернет-аукціону. Для процедури купівлі об’єкту великої приватизації необхідне залучення до аукціону інвестиційого радника.
 

До того ж, об’єкт тепер готується до приватизації швидше, що прискорює весь процес. А гарантійний депозит учасника аукціону складає всього 5% замість старих 20%.
 

Новий Закон також покликаний створити сприятливий інвестиційний клімат – протягом 1 року з моменту підписання Договору купівлі-продажу забороняється порушення справ про банкрутство. А оскаржити результати продажу можливо лише протягом трьох років.
 

Ще одна важлива деталь – міжнародний арбітраж відтепер може бути інструментом розв’язання спорів з державою. Тобто, інвестор має гарантію неупередженого розгляду справи.
 

Всі ці важливі нововведення суттєво розширюють можливості українських та іноземних інвесторів. А компанія Asper Consultants з радістю зробить процес приватизації комунального та державного майна максимально простим для клієнтів.
 

Тож, як це відбувається?
 

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ПРОЦЕС ПРИВАТИЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОГО/КОМУНАЛЬНОГО МАЙНА З ASPER CONSULTANTS?

 

Перший крок, який необхідно зробити – це звернутись до Asper Consultants. І надати основні параметри та критерії бажаного об’єкту.
 

Далі ми займаємось підбором: створюємо список об’єктів, які доступні до приватизації. Списки такого майна знаходяться в публічному доступі, але робота з такими системами потребує компетентних знань та навичок. Зрештою, вам залишається лише обрати найкращий для вас варіант із запропонованого переліку.
 

Так як окрім органів приватизації та уповноважених органів управління майном ініціювати приватизацію можуть покупці, ми безпосередньо розпочинаємо цей процес.
 

На цьому етапі покупцю необхідно підготувати 5% від зазначеної вартості обраного об’єкта – ці гроші слугуватимуть гарантійним депозитом для участі в торгах. Основний етап, продаж об’єктів державної/комунальної власності, як вже згадувалось вище, здійснюється через аукціон з умовами, без умов, за вивченням пропозицій чи зі зниженням (в тому числі покроковим) стартової ціни.
 

Робимо 3 важливих кроки:
 

 • ви ухвалюєте рішення про приватизацію об’єкту;
 • чекаємо на інвентаризацію та оцінку;
 • переглянувши оцінку, ви остаточно вирішуєте, чи приватизувати об’єкт.

 

Фінальний крок – це реєстрація права власності на вас, а також отримання Наказу відповідного органу приватизації.
 

Відтепер, підписавши Договір купівлі-продажу покупець має сплатити вартість протягом 30 днів з дати його підписання. З 30-ого дня нараховується пеня. Прострочення на 60 днів може бути приводом для розірвання Договору.
 

На виконання зобов’язань, зазначених у Договорі, надається не більше 5 років.
 

ЯК ВИКУПИТИ ДЕРЖАВНЕ/КОМУНАЛЬНЕ МАЙНО, ПЕРЕДАНЕ В АРЕНДУ?

 

Викупити майно
 

Ще одна категорія запитів, які ми отримуємо від наших клієнтів – це приватизація об’єктів комунальної власності, які перебувають в оренді.
 

В такому разі результати незалежної оцінки формують вартість. Є кілька важливих критеріїв для потенційого викупу такого об’єкту:
 

 • платоспроможність орендатора (відсутність заборгованостей з орендних плат)
 • добропорядність (виконання всіх умов договору оренди)
 • здійснення поліпшення об’єкту оренди: вони були заздалегідь погоджені з орендодавцем, здійснені в останні 3 роки та складають 25% від нерухомого майна, а також є його невід’ємною частиною;
 • чинність договору оренди на момент приватизації.

 

Для оцінки здійснених поліпшень нерухомого майна необхідний висновок будівельної експертизи.
 

МЕНІ НЕОБХІДНО ПРИВАТИЗУВАТИ ДЕРЖАВНЕ/КОМУНАЛЬНЕ МАЙНО

 

Ви вирішили приватизувати державне/комунальне майно? Отже, ви у надійних руках.
 

Ми супроводжуємо кожен етап процесу:
 

 • консультуємо щодо можливих параметрів об’єкту;
 • здійснюємо підбір об’єктів за вашим запитом;
 • допомагаємо з оформленням і поданням всіх необхідних документів;
 • супроводжуємо проходження кожної процедури.

 

Зніміть з себе цей тягар і делегуйте контроль за процесом професіоналам! На нашому рахунку більше десятка успішних кейсів приватизації. В кожному випадку ми застосовуємо індивідуальний підхід до клієнта.
 

Залишилось набрати наш номер +38 (067) 586 35 27 і стати на крок ближче до своєї мети!
 

Автор: юрист Asper Consultants, Валерія Дударенко

Читайте блог Asper Consultants в Telegram